מהי הומאופתיה

הומאופתיה קלאסית היא שיטה לריפוי המעניקה פתרון יעיל טבעי ומדויק למגוון קשיים: פיזיים רגשיים ונפשיים, כרוניים ואקוטיים.

ההומאופתיה מתאימה לכל הגילאים; בטוחה לשימוש גם בהריון ובלידה; אינה ממכרת ואינה כרוכה בתופעות לוואי. נוסף על הסיוע בבעיה העיקרית לשמה הגיע המטופל. להומאופתיה ישנם "ערכים מוספים" – בעקבות הטיפול משתפר התפקוד הפיזי והרגשי באופנים רבים, כגון: חיזוק המערכת החיסונית, עלייה בכוחות הפיזיים, בחיוניות, בשמחת החיים, במרץ ובמוטיבציה לתהליכי שינוי.

מקור ההומאופתיה

הומאופתיה (הנגזרת מהמילים היווניות "הומאו" – דומה, ו"פתיה" – סבל), הינה שיטת ריפוי אלטרנטיבית בת למעלה מ-200 שנה. ההומאופתיה מטפלת באדם כולו, כמכלול שלם עם קשר הדוק בין גוף לנפש. בעוד חוק הריפוי הוכר על ידי היפוקרטס לפני 2400 שנה, הוא פותח והגיע לידי ישום על ידי דר' סמואל האנמן (1755-1843), מי שהיה רוקח, כימאי, פיזיקאי אסטרונום, מתמטיקאי, רופא ומוזיקאי.

ב-1755 החל האנמן ללמוד רפואה בלייפציג. הפרקטיקה הראשונה שלו החזיקה מעמד זמן קצר בלבד, ולאחר שנסגרה נדד ממקום למקום מתוסכל מהשיטות ומהניסיונות הרפואיים הלא יעילים. למזלו של הנמן, היה לו ידע שוטף פרט לשפה הגרמנית בשפות אנגלית, צרפתית ואיטלקית, עובדה שסייעה לו להיות מתורגמן מבוקש. תוך כדי תרגום ה"מטריה מדיקה" של קולן מאנגלית לגרמנית, עלו בו ספקות לגבי ההסברים של קולן בדבר כוחותיה של קליפת הגזע הפרוויני (Peruvian bark =Cinchona) להורדת חום בטיפול במלריה.

על מנת להוכיח את ההפך, ערך האנמן את הניסוי הראשון על עצמו. ניסוי שנודע בהיסטוריה כ-"ניסוי קליפת הגזע הפרוויני". בסדרה של ניסויים חוזרים, הוא הבחין בהשפעה הפתולוגית הדומה מאד לקדחת. הוא רצה לבדוק אם חומרים היוצרים צורה של קדחת, גם מרפאים סוגי קדחת. ואכן, האנמן חווה סימפטומים של המלריה (קדחת), והעלה השערה המנוגדת לנאמר בספר אותו תרגם. בשנת 1796 פרסם מאמר בו אימת את הכוחות המרפאים של תרופות ומספר בדיקות על עקרונות קודמים. כלל זה אותו תבע, נקרא "דומה מרפא דומה" (Similia Similibus Curentur) והוא משמש כעקרון הראשון והעיקרי בהומאופתיה.

במה מטפלת הומאופתיה ?

בהכל, כמעט.

והיא אכן רפואה אלטרנטיבית. אלטרנטיבית לרפואה הקונבנציונלית, שכן מלכתחילה אין ניסיון לסווג אנשים על פי מחלותיהם, אלא לטפל בכול אחד ואחת על סמך הסימפטומים שהוא מתאר גם אם לא הומצא להם שם רפואי ולמעשה אני מטפלת בתגובה הפיזית והרגשית של האינדיבידואל אליהם.
הומאופתיה קלאסית הינה שיטת טיפול רב-מערכתית הוליסטית, ולכן הטיפול הוא לא מהיר ו/ או שטחי, אלא גורם לאדם עצמו לרתום את הכוחות המצויים בו לשם התמודדות בריאה ומדוייקת עם הקשיים. בין אם מדובר במחלות או אם אלו קשיים רגשיים העומדים בפניו.
לכן, הפיתרון ההומאופתי אינו פיתרון "בזק" אך הוא יעיל, טבעי ובעיקר עמוק וחוזר ומעמיק ומסייע להתמודד עם מגוון רחב של בעיות.
הטיפול ההומאופתי מתאים לכול שכבות הגיל מינקות ועד שיבה טובה ומומלץ בעיקר לתקופות מעבר: הריון, לידה, מעבר בין ינקות לילדות, בין ילדות לבגרות וגיל המעבר כמובן.

רוצים לשמוע עוד על הומאופתיה ?

אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים באתר, את התשבות לשאלות הנפוצות שאני נשאלת אודות הומאופתיה קלאסית, או הכי טוב, ליצור איתי קשר בטלפון או באימייל.