הומאופתיה ובעיות עור

מאטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור), ועד פסוריאזיס שהעמיקה למפרקים, ולמרות שהן מתבטאות כלפיי חוץ, נגעי/מחלות עור הן בעלות מקור פנימי כמו כל מחלה באשר היא.

הידעתם ש 30% מהאנשים סובלים מפסוריאזיס או סבוריאה ברמות שונות? לפעמים זהו רק כתם פיצפון בקרקפת מאחורה שלעולם לא יגדל וייראה רק אחרי תספורת קצרה במיוחד, לפעמים אילו כתמים שיכולים לתפוס שטח נרחב בחפיפה עם מצב נפשי/רגשי ירוד.

במקרים בהם המצב מצדיק טיפול והנגע מגרד, כואב מציק ומפריע, לרוב גם אסתטית. המטופל יגיע לרופא עור שקרוב לוודאי ימליץ על משחה סטרואידיאלית כלשהי, ואם היא לא תעזור אז ימליץ על אנטיביוטיקה, ובהמשך תיתכן הזרקה מקומית סטרואידיאלית. ואם כול אילו לא יעזרו ? או-אז אנחנו בבעיה.

העור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגוף. בניגוד לאיברים אחרים ההפרעות בו נראות כלפי חוץ, מה שגורם לאנשים להסיק שגם הפתרון יהיה חיצוני, אבל זה לא נכון! הפתרון, כמו פיתרונן של רוב המחלות הוא פנימי בלבד.

עצם מריחת משחה כלשהי היא כמו דחיקה/דחיסה פנימה של הבעיה, במקום התנועה הנכונה שהיא החוצה מהגוף, לנקות.

בנוסף לזה שמשחות לא ממש פותרות את הבעיה, וברגע שמפסיקים להשתמש בהן היא רק מחמירה, המשחות הכימית גורמות נזק לעור – הסטרואידים מדקקים אותו ועושים את החשיפה לשמש עוד יותר מסוכנת ממה שהיא.

במקרה הספציפי של אטופיק דרמטיטיס שבעיקר מופיעה אצל תינוקות וילדים, ניסיונות למשוח אותם במשחה יכולים לגרום לנזק רב מכיוון שאם הגוף צריך לבטא את חוסר האיזון שבתוכו ואנו מונעים ממנו את זה, הוא יפנה למערכת הבאה בתור ושם ייצור את חוסר האיזון שחייב להתבטא. ומכיוון שהמערכת הבאה היא מערכת הנשימה (מערכת העור ומערכת הנשימה הן המערכות היחידות בגוף שנושמות). החולי יעבור אליה.
מה שאומר שהרבה הורים שמגיעים אליי עם ילד שחולה באסטמה ריאתית הם הורים לפעוט שאחרי תשאול קצר מתברר לי שקודם סבל מאסטמה של העור – הלא היא האטופיק דרמטיטיס ועם הטיפול האלים עם המשחות החזקות "הוכנסה" המחלה ועד לריאות.
אם כן, נגעי עור יש לפתור לעומק ומבפנים וכאן הומאופתיה נכנסת לתמונה.

כיצד עובדת הומאופתיה?

התפיסה ההומאופתית רואה בנגעיי העור "איתות" שמתריע על חוסר איזון פנימי. כאשר מטרת הטיפול לא מסתפקת בהעלמת הסימפטומים אלא החזרה לאיזון כולל.
לדוגמא: בעקבות טיפול בתינוקות הסובלים מאטופיק דרמטיטיס – חל גם שיפור בשינה, בהתנהגות, במגוון וכמות המזון שהתינוק אוכל, בהתפתחות, ברמת התקשורת, וכל זאת ללא חומרים כימיים, ללא תופעות לוואי, ו/או סכנת התמכרות. בעזרת טיפול הנבחר באופן אישי ואינדיבידואלי לכל אחד ואחת. ההומאופתיה מעוררת את המערכת החיסונית להלחם בגורם המחלה ובכך עוזרת לכוחות המרפאים שבתוכנו לפעול בעוצמה, ביעילות ולחולל שינוי.