הומאופתיה ו – PMS

לפחות 60% מהנשים סובלות מתסמונת קדם וסתית. היא יכולה להופיע עם המחזור הראשון ועד גיל המעבר.

תסמונת – כהגדרתה, מורכבת ממקבץ רב של סימפטומים, חלקם פיזיים, חלקם רגשיים ואחדים מהם אפילו נפשיים.

תסמונת קדם-וסתית, או PMS מופיעה לרוב מספר ימים לפני הופעת הוסת אך סימפטומים נבחרים ממנה יכולים להופיע גם בזמן הביוץ למשך יממה ואף יותר, חישוב גס יראה שלא נותרים הרבה ימים בחודש בהם האישה באמת משוחררת וחופשיה מסימפטומיי המחזור השונים. כיום ידועים יותר ממאה סימפטומים שברמה התאית קשורים לחוסר איזון הורמונלי אשר נובע מפעילות גומלין רגשית פיזית וגנטית.

סימפטומים שנשים מספרות לי עליהם לדוגמה הם: נפיחות ומלאות בטנית, בחילה, בלבול, סינוסיטיס, כאביי ראש ועד מיגרנות, דיכאון, חולשה, דפיקות לב מואצות, החרפה של כיבים במערכת העיכול, אקנה, טחורים, כאבי גב, כאבי ירכיים, התעלפות, הפרעות בשמיעה, כאבים ונפיחות בשדיים, עצב, נימול, תשוקה בלתי נשלטת למתוק, נטיה לחבלות ותאונות ועוד היד נטויה…

ברפואה הקונבנציונאלית עדיין מנסים למצוא את ה – גורם הביוכימי המיוחד שאחראי להתרחשויות הללו אבל הוא עדיין לא נמצא. הסיבה היא שלמעשה אין גורם אחד ויחיד אלא שהתשובה היא מורכבת ולא רק מגורמים פיזיים ולכן צריך לטפל בה בשיטת ריפוי שאיננה רק פיזית ושיכולה לתת מענה הולם, משולב וכוללני, הלא היא הומאופתיה קלאסית.

נשים רבות סובלות מתסמונת קדם וסתית, רבות מהן חייבות להשתמש כל חודש ובקביעות בכדורים שונים: במשתנים בשביל בצקות והתנפחות. באופטלגין, רוקסט או אדוויל בשביל כאבי ראש, לעיתים נדירות יותר הן אף נוטלות מרגיענים שונים בשביל עצבנות או חרדה. כולן בטוחות ש"ככה זה אצל כולן", "ככה זה היה אצל אימא גם", ושאין פיתרון ממשי ומעבירות את הימים הקשים איכשהו לבדן. אבל, האמת היא שיש פתרון ולא רק אחד אלא כמה עשרות רמדיס בהן אני משתמשת על מנת לרפא מצבים אלו.

בטיפול הומאופתי קלאסי, כל אחת ואחרי תשאול מעמיק תקבל ממני רמדי שונה למצב שנחשב דומה. בניגוד לרפואה מערבית בה ניתנת אותה תרופה ולמטרת אלחוש והקלה בלבד, מטרת הטיפול שאני נותנת הוא לרפא ולא רק לאלחש, זו הסיבה שאני שואלת מגוון רב של שאלות, לעיתים טכניות אבל לרוב לא, ולא רק על התסמונת מבחינה פיזית אלא מה היא גורמת להרגיש ואיך אותה אישה מגיבה כלפי עצמה וכלפי סביבתה הקרובה? האם היא נרגנת? אדישה? עצבנית? עצובה? שקטה ומדוכדכת? בוכייה? בכלל, מה הן המחשבות והאמונות שיש לה בנושא זה? מהי מערכת היחסים שלה עם גופה ככלל? מיניותה והמחזור החודשי בפרט? מה האמת שלה לגביי הוסת? אלו מסרים קיבלה לגביה במהלך חייה?

המטרה בטיפול בהומאופתיה קלאסית היא כמובן הגעה למצב שבו כל אישה שמגיעה אליי עם תלונה כזו תוכל בסופו של הטיפול לחוות את מחזור הווסת בצורה מלאה, בריאה ומחוברת לעצמה וככה הווסת עצמה תגיע בלי עודפיי כאב מיותרים.

הרמדיס ההומאופתיות שאני רושמת מגרות את הגוף להגיע לאיזון הורמונלי ומכיוון שהטיפול הוא כוללני, הוא לא רק יביא להיעלמותם של כאבי הוסת, אלא לאיזון עמוק יותר, כך יעלמו סימפטומים שקיימים כבר כמה שנים בלי קשר ישיר לווסת ויתרחש שיפור ברמות הפיזיות הרגשיות והנפשיות. כלומר, בעיות אחרות גם ייפתרו על הדרך כשלרוב מדובר על דיכאון, בעיות עיכול, מיגרנות, חוסר חשק, קשיי שינה ועוד… השכיחים המתלווים.

בעזרת טיפול הומאופתי יעיל ואפקטיבי נוכל ליצור מחדש בריאות באמצעות מחזור הווסת, לשקם אותו ולהבין דרכו את המעגליות המופלאה והמתוחכמת בה פועלת המערכת הנשית והטבע בכלל.