הומאופתיה ודיכאון

"דיכאון הוא הפרעה של מצב הרוח, הפרעה כה מכאיבה וכה חמקנית מבחינת הדרך שבה היא נהיית ידועה לאדם עצמו – לשכל המתווך – עד שאפשר לומר כי היא ממש קרובה למשהו שאיננו ניתן לתיאור. וכך היא נשארת כמעט מעבר ליכולת התפיסה אצל אלה שלא התנסו בה בצורתה הקיצונית, אם כי הקדרות הכובד והעצבות שלעיתים משתלטים על אנשים ואשר אותם מייחסים כרגיל לתלאות היומיומיות הכלליות, הם שכיחים במידה כזאת שאנשים רבים אכן מקבלים כך רמז כלשהו על המחלה בצורתה הקטסטרופית".

עמוד 18 מתוך "חשיכה נראית" מאת ויליאם סטיירון.

אינני מכירה מישהו, בקרב חברים ומשפחה ועוד מעגלים רחבים של היכרות, שלא חווה לפחות פעם אחת בחייו מצב של דיכאון ברמה זו או אחרת. ולכן הנתונים העולמיים של 20% אנשים הסובלים מדיכאון נראים לי מאוד לא מדויקים.
כמו כול מחלה, דיכאון יכול להופיע בחומרה משתנה, מדיכאון קל ועד בינוני או חריף. אבל בכול אופן הוא מתבטא בירידה במעורבות חברתית, בניתוק רגשי, בהפרעות אכילה למיניהן, בהפרעות שינה, בירידה בחשק המיני, שיפוט לקוי, בירידת מוטיבציה לכול דבר, בהיעדר שמחת חיים ובתחושת כובד ומועקה שמלווה רוב שעות היום פחות או יותר כמו ענן סמיך שעוטף ולא מרפה.
רוב האנשים שפונים לטיפול קונבנציונלי, יקבלו תרופה כלשהי ממשפחת נוגדי הדיכאון: סרוקסט, פקסט, ציפרלקס, רסיטל, ודומיהן. בהתאם לגוון של הבעיה ואף יאושפזו במידת הצורך ועל מנת למנוע מהם בעיקר לפגוע בעצמם.
מיותר לציין, תרופות אילו לא פותרות את הבעיה, הן סוג של הקלה שלפעמים יש בה ברכה זמנית אבל היא איננה פיתרון סביר לטווח ארוך.
טיפול הומאופתי ייתן את ההקלה הרצויה בטווח הקצר וגם את הפיתרון לטווח הארוך. זו איננה חוכמה גדולה לספק למישהו מפה על מנת שתונח על שולחן מלוכלך, יש לחפור למצוא ולהכחיד מהשורש.
יש להדגיש כי במקרים כאלו, אוודא שאותו אינדיבידואל שהגיע אליי מבין שבמידה שהוא נוטל תרופות מסוימות, הוא ימשיך ליטול אותן במהלך הטיפול ההומאופתי ועד שיוקל מצבו. ובאופן הדרגתי, לא בבת אחת, נוכל ביחד עם המטפלים הקונבנציונליים להפחית במינון התרופות שהוא נוטל ועד שלא ייטול אותן בכלל.
ולכן, טיפול הומאופתי. מכיוון:

  • שזה עוזר – 85% מהפונים לטיפול במרפאה שלי עקב תלונות מסוג דיכאון אילו חוו שיפור ניכר ו/או היעלמות של הסימפטומים תוך זמן קצר יחסית.
  • כי ההכנה ההומאופתית (רמדי), עשויה מחומרים טבעיים בלבד, ואין סכנה של תופעות לוואי הידועות כתוצאה מטיפולים כימיים. כמו-כן, הן לא משפיעות על התרופות האחרות שנלקחות באותו זמן.
  • וכי כתוצאה מהטיפול, תתרחש החזרה לבריאות שהיא לא רק סילוק הסימפטומים אלא ובעיקר תחושה כללית של חוזקה, עירור היצירתיות האופטימיות ושמחת החיים ורענון כולל בכול התחומים, ממש כמו אתחול מחדש.